Serwis okien

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Parametry oraz zachowanie jakości w jak najdłuższym okresie użytkowania okien, bez względu na materiał z jakiego są wykonane – PCV, drewno czy aluminium, zależy między innymi od odpowiedniej dbałości o stan techniczny.
Smarowanie i regulacja okuć oraz odświeżanie uszczelek to podstawowe zabiegi, które użytkownik powinien zapewnić cyklicznie swoim oknom.

Problem pojawia się wówczas, kiedy użytkownik nie ma wiedzy jak taki serwis przeprowadzić, a sprzedawca nie jest zainteresowany pomocą.
Dlatego też dokonując wyboru stolarki okiennej powinniśmy zwrócić uwagę jak w ofercie traktowany jest serwis.

Z myślą o naszych Klientach przygotowaliśmy szeroką gamę usług od standartowego przeglądu po profesjonalne, kompleksowe naprawy Państwa stolarki.
Oferujemy również dodatkowe wyposażenie okien i drzwi w nawiewniki, samozamykacze, hamulce, szyby antywłamaniowe itp.

 

 

 

Twoja klamka ciężko się obraca i nie dochodzi do końca ?

Skrzydło ociera o ościeżnicę ?

Musisz dopychać na siłę by zamknąć ?

Firankę zawiewa na choinkę w święta ?

. . .  zaczęło się  . . .  zadzwoń  . . .  pomożemy  . . .

Serwis jest do Państwa dyspozycji codziennie od 8:00 do 16:00

Masz problem – Napisz do nas !

 

Dobre Rady – Naszego Serwisu :

Problem :        Masz problem z wilgocią lub pleśnią w mieszkaniu ?

Powód :           Zbyt szczelne okna.

Rada :              Załóż dodatkowy wywietrznik bezobsługowy !

 

Podstawową funkcją okien w zasadzie jest dostarczanie światła do pomieszczeń. Istotne zarazem, żeby przez te oszklone elementy ściany nie uciekało ciepło, nie przenikały opady oraz nie wnikał hałas. Wymiana powietrza wcale nie musi się dokonywać przez otwory okienne: powinna ją zapewnić prawidłowo działająca wentylacja. To jednak teoria.

Większość mieszkańców naszego kraju mieszka w domach, w których okna z założenia pełniły funkcję wspomagającą ubogą wentylację. Projektanci z góry zakładali, że wymiana powietrza będzie się dokonywała przez szczeliny pomiędzy skrzydłem okna a ościeżnicą, pomiędzy ościeżnicą a murem oraz pomiędzy szybą a drewnianą ramą. To wszystko (nawet z nadmiarem) zapewnia stolarka drewniana, pochodząca z dawnych Stolbudów, wykonywana z niesezonowanego drewna marnej jakości.

Kłopoty zaczęły się, gdy na rynku pojawiły się okna drewniane i PCV  wysokiej jakości. Montowane w mieszkaniach zapewniały lokatorom dobry komfort cieplny, znakomicie chroniły przed deszczem, ale zarazem powodowały, że w pomieszczeniach wzrastało zawilgocenie, co wynikało z braku właściwej wymiany powietrza. Bezpośrednim tego skutkiem było roszenie szyb, a następnie pojawiające się na ścianach wykwity – pleśnie.

I tu z pomocą przychodzi system nawiewno-wywiewny, czyli poprostu nawiewniki.
Zasada ich działania opiera się na uzależnieniu ilości doprowadzanego powietrza, jaka jest potrzeba. Gdy poziom wilgotności się wyrówna, listwa wraca do położenia zasadniczego, która pozwala na doprowadzenie minimalnej ilości powietrza, podobnych do tych uzyskiwanych przy wykorzystaniu funkcji rozszczelniania. Sercem urządzenia jest czujnik mechaniczny z taśm z higroskopijnego poliamidu. To on, dzięki swojej zdolności do skracania się i wydłużania ze wzrostem i spadkiem poziomu wilgotności otaczającego powietrza, reaguje na te zmiany i wprowadza w ruch klapkę umieszczoną w strumieniu wlotu .Nawiewnik jest montowany na górnym ramiaku skrzydła okiennego.

Zalety nawiewników bezobsługowych :

  • Nie wymagają jakiejkolwiek obsługi ze strony użytkowników okien
  • Ich montaż na górnym ramiaku skrzydła okiennego nie ogranicza powierzchni szyb, nie wymaga też zwiększania przekrojów ramiaka
  • Można je montować na oknach już wbudowanych, ponieważ ich istotne części zakłada się na powierzchni ramiaka, nad szczeliną wyfrezowaną w drewnie lub PCV
  • Nie wymagają jakiegokolwiek zasilania zewnętrznego